strawberries-272812_640

Šj Břečťanová

colorful-1810_640

Školní jídelna Břečťanová je součástí příspěvkové organizace Školní jídelna, Praha 10, Vršovická 1429/68 od 1.8.2004. Kapacita kuchyně je 700 obědů denně. Našim strávníkům poskytujeme také dietní stravování. Jídelna je prostorná a moderně vybavená.  Počet míst u stolu je 184. Stravují se zde žáci ZŠ Břečťanová a jejich zaměstnanci, zajišťuje také stravování pro děti a učitele MŠ Břečťánek. Naše organizace má doplňkovou činnost, čehož využívají cizí strávníci, kteří si jídlo odnáší.

Od roku 2007 má organizace certifikát kvality ČSN EN ISO 9001:2016 v oblasti stravovacích služeb.

l1_l_01_01

VN:F [1.9.16_1159]
Chuť jídla
Kvalita surovin
Servis pokrmu na talíř
Ochota a vřelost personálu
Prostředí jídelny
Hodnocení: 3.3/5 (232 hlasů)

* (1 hvězda = nejhorší / 5 hvězd = nejlepší)

Adresa

Břečťanová 2919/6
106 00 Praha 10 – Záběhlice

Vedoucí provozovny

Jana Zapletalová

Kontakty

Telefon: 731 791 923
Mobil: 774 450 022
E-mail:  brectanova@sjp10.cz

Tento příspěvek má 25 komentářů

 1. Miroslav Buchar on 3.5.2024 at 12:50 Odpovědět

  V pátek 3. 5. 2024 dušené hovězí maso, omáčka z paprik a rajčat, vařená rýže – kvalitní maso i rýže, výborně připravené, vyvážená chuť.

  • Adriana Michalcová on 9.5.2024 at 11:19 Odpovědět

   Dobrý den,
   jsme rádi, že vám chutnalo 🙂

 2. Gabriela Dostálová on 12.9.2019 at 9:23 Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla bych poděkovat paní hospodářce a pracovnicím jídelny ZŠ Břečťanová, že okamžitě a velice ochotně připravují “dietní” stravování pro syna, kterému byla zjištěna potravinová alergie. Děkujeme !!!

 3. Jitka on 18.10.2018 at 19:47 Odpovědět

  Dobrý den
  chtěla bych poděkovat našim kuchařkám za dobré jídlo které nám podávají s usměvem .

 4. B. Bartoňová on 11.1.2016 at 17:28 Odpovědět

  Chtěla bych ze srdce poděkovat pracovnicím ze ŠJ Břečťanová, zejména paní vedoucí, která mně a mé dceři z vlastní iniciativy zařídila provizorní “bezbariérový přístup” do jídelny, když měla dcera (8) zlomenou nohu, pohybovala se o francouzských holích a do patra by sama nevyšla. Já jsem dceru na obědy doprovázela a díky této situaci jsem měla možnost několik týdnů sledovat provoz jídelny a také ochutnat, co děti jedí, takže jsem jako rodič získala informace z první ruky. Docela mě překvapilo, jaké množství jídla děti (zejména ty menší) vracejí. (Zjistila jsem mimo jiné, že moje dcera skoro nikdy nejí polévku a hlavní chod také často nesní celý.) Ale když někdo naopak nemá dost, může si jít přidat (dcerka si přidávala třeba rybí polévku, ta se jim povedla; děti si také často chodí přidat, když je sladké jídlo, třeba ovocné knedlíky). Kvalita jídla je standardní, jen mně osobně se zdá často poněkud slané. U dětí bych se solí zacházela jako se šafránem. A určitě bych uvítala, kdyby tu častěji vařili z čerstvých surovin a trochu moderněji, než se vařilo “za nás.” Nicméně to už by bylo na debatu. Velmi vítám, že se tu dětem nabízí k pití kromě čaje nebo mléka také čistá voda (ovoněná citronem). Vítám saláty z čerstvé zeleniny. A vítám, že děti do jídla nikdo nenutí (jako to bývalo za nás, kdy se muselo všechno dojídat ad nauseam). Paní kuchařky jsou velmi milé a vstřícné, chodila jsem sem ráda.

  • Vedoucí ŠJ on 12.1.2016 at 12:14 Odpovědět

   Dobrý den,
   děkuji Vám za Váš názor, vše vyřídím i kolegyním v kuchyni. Jsem ráda, že jste měla možnost sledovat provoz v jídelně. Každý názor je pro nás dobrý, otevře nám to oči a motivuje k naší práci. Určitě budeme dál pracovat na odstranění i drobných nedostatků. Jak jste psala, je to vše na debatu, ale pro upřesnění, jsme opravdu kontrolované od hygieny, přes naše vedení a ČŠI a vaříme z čerstvých potravin. Každý den ráno nám vozí čerstvé maso a zeleninu, brambory si škrábeme, knedlíky vaříme….. ale jak se říká, pořád je co zlepšovat. Vašeho názory si moc vážíme. Jana Zapletalová a kolektiv kuchyně

 5. E.Zittová on 1.1.2016 at 21:40 Odpovědět

  Za sebe mohu velice kladně ohodnotit přístup k individuálním potřebám našeho dítěte. Ve školní jídelně si umějí poradit i s našim synem, který má několikero potravinových alergií. Pro mě velká pomoc a velké díky (do školky jsem musela na každý den do krabiček přichystat komplet jídlo na celý den, takže pro mě o starost méně a také jsem se určitě málokdy dostala na cenu pod 26,-Kč za oběd). Občas si syn postěžuje na to, že jídlo bylo moc slané. A občas mu nechutná, ale to se mu děje i doma s “neoblíbenými” jídly, tak je, hold, o hladu nebo sní jen přílohu, když má hlad. Za mě spokojenost a velké díky. A hlavně, z mého pohledu skvěle funguje komunikace – napíšu-li vedoucí školní jídelny s jakýmkoliv dotazem, požadavkem, obdržím obratem odpověď a i při osobním jednání oceňuji aktivní přístup a ochotu.

  • Vedoucí ŠJ on 11.1.2016 at 9:13 Odpovědět

   Vážím si toho, že jste si našla čas a napsala svůj názor na web. Moc děkujeme. Jana Zapletalová a kolektiv kuchyně

 6. Vedoucí ŠJ on 11.11.2015 at 11:15 Odpovědět

  Dobrý den,
  pozorně čtu váš názor a nechci začít psát, jak jsme dokonalé a nic se už zlepšovat nemusí. Jsme “živý provoz”, kde se opravdu může během výdeje něco přehlédnout. Jsem denně v kontaktu se strávníky i personálem a vím z reakcí, že jsou spíš kladné ohlasy (viz. sešit přání a stížností, kde máme zápisy od dětí s názory na jídlo, kontroly nadřízených orgánů, dotazníkové šetření u strávníků). Razantně se chci ohradit z používání instantní kaše, mám vyškolený personál, který používá čerstvé suroviny. Tácy u výdeje jsou denně vydezinfikovány a rozloženy tak, aby mohly do druhého dne oschnout a zamezilo se nepříjemnému zápachu. Je velmi jednoduché napsat hanlivý názor, než konstruktivně řešit problém se mnou, jako vedoucí školní jídelny. Pokud má někdo opravdu zájem o školní stravování, tak hledá cestu jak pomoci a ne jak uškodit. Jak jste v úvodu psala, pracovníci jsou na dobré úrovni a těší se z každého spokojeného strávníka. I přesto beru váš názor vážně a vše s kolegyněmi proberu a zvýším kontrolu provozu. Jana Zapletalová a kolektiv kuchyně

 7. Nikola Němcová on 9.11.2015 at 21:39 Odpovědět

  Kuchyň, prostředí jídelny a pracovníci jsou na dobré úrovni. Jídlo je bohužel velmi špatné a někdy se opravdu nedá jíst. Po příchodu do jídelny v průběhu vydávání obědů dětem akorát “ušpiní” talíř. Je toho opravdu velice velice málo a děti mají po obědě stále hlad i když si přijdou pro přídavek. Často jim přídavek ani není dovolen. Při příchodu dospělého, když vyzvedává oběd nemocnému dítěti kuchařky dají do krabiček daleko více jídla než když dítě do školy na oběd chodí. Krupicová kaše vypadá jako voda na talíři, maso je občas tvrdé jak bota a “bramborová” kaše z pytlíku je vážně odporná. Občas sem narazila i na velmi špinavé příbory a páchnoucí tácy. Jako bývalá žačka chápu, že se musíte vejít do určité částky peněz a že každému žákovi nemůžete vyjít chuťově vstříc mně se to u vás zadařilo velmi málo kdy. Do této školy chodí i má sestra. V jídle není vůbec vybíravá a názor sdílí stejný.
  Doufám, že se za nového vedení v budoucí době strava zlepší nebo se nejlépe změní firma. S pozdravem Nikola Němcová

 8. Jana Hrdliczková on 7.9.2015 at 8:45 Odpovědět

  Do této jídelny jsem chodila já,můj bývalý manžel a teď sem chodí i naše děti a stejně jako my,tak i ony se vždy na oběd těší.Samozřejmě je někdy jídlo chutnější,jindy méně,ale není to kvalitou jídla.Takže za nás dáváme +.
  Jana Hrdliczková a Adriana Marie 4.A a Eliana Helena 1.A

  • Vedoucí ŠJ on 8.10.2015 at 10:48 Odpovědět

   Moc děkujeme, jsme rády, když si někdo udělá čas na pochvalu….moc si toho vážíme. Jana Zapletalová a kolektiv kuchyně

 9. Aneta on 16.4.2015 at 18:27 Odpovědět

  Mě jidlo chutná dnes kaše s rybičkou bylo moc dobré,a kuchařky jsou hodné

 10. Adriana Michalcová on 13.4.2015 at 9:25 Odpovědět

  Dobrý den, ve školní jídelně bude provedena kontrola stravy. Děkuji za připomínku a přeji hezký den.

 11. Miroslava on 12.4.2015 at 8:09 Odpovědět

  Myslím si že jídelna je hezká a čistá a personál velice ochotný,co je ale druhá stránka věci když jdu vyzvednout dětem oběd když jsou nemocný,polévka byla strašně přesolená a vážně se to nedalo jíst,nechápu jak něco takového mohu podávat malým dětem to mě dost zklamalo a ani jednou mi děti jídlo nedojedly a to opravdu nejsou vybíravé ani j.á bych to sama nesnědla,ale bohužel děti chodí do družiny a jídlo jíst musí i když na tu kvalitu jídla by se měl opravdu někdo podívat a zamyslet se nad tím

  • Vedoucí ŠJ on 16.4.2015 at 4:35 Odpovědět

   Dobrý den,
   velice mě to mrzí, již jsem to vyřídila kolegyním v kuchyni, vedoucí dohlídne na kvalitu stravy. Usiluji dlouhou dobu o stravovací komisi, kde bych se dozvěděla ze stran dospělých i dětí, co se má zlepšit nebo co se nepovedlo, ale i třeba pochvalu a v čem pokračovat. Pokud byste mě chtěla podpořit v založení této komise a stala se její členkou, budu ráda s vámi spolupracovat.

 12. sjp10.cz on 10.4.2015 at 10:36 Odpovědět

  Děkujeme za Váš komentář a hlavně za Vaší pochvalu, jsme rádi, že Vám u nás chutná. Velice se Vám omlouváme za spojení s panem Krámem, přijměte prosím naši omluvu.

 13. Krámovi M a L. on 9.4.2015 at 6:10 Odpovědět

  Nám ve vaší školní jídelně moc chutná.A jsme spokojeni i s kvalitou,čistotou a ochotou.Od nás máte plný počet 5 ti hvězdiček ve všech sortimentech.!!A prosím vás,neplette si nás s Krámem M.!!!!!!! Všem,kdo se podílí na tvorbě jídla DEKUJEME. M. A L. Krámovi.

 14. Romana on 31.3.2015 at 20:27 Odpovědět

  Katastrofa! Jak jídlo,jak jídelna, prostě všechno špatně.Chudáci děti!

 15. sjp10.cz on 30.3.2015 at 10:17 Odpovědět

  Dobrý den, děkujeme za Váš názor jak je vidět tak i v jedné rodině jednomu chutná a druhému nechutná stejné jídlo. Snad se nám podaří v budoucnu podávat takové jídlo, které zachutná všem. Děkujeme

 16. Adriana Michalcová on 30.3.2015 at 9:47 Odpovědět

  Dobrý den, na zš Břečťanova bylo provedeno dotazníkové šetření, které dopadlo velmi dobře. S připomínkami, které byly během šetření zjištěny se pracuje. Děkujeme

 17. Kritik on 28.3.2015 at 17:24 Odpovědět

  Dobrý den, já s jídlem nejsem spokojený, podle mého názoru tu není kvalita na vysoké úrovni.

  • Vedoucí ŠJ on 16.4.2015 at 4:19 Odpovědět

   Dobrý den,
   když umíte ohodnotit kvalitu jídelny, tak se prosím i podepište. Jinak tento názor nemůžu brát vážně. Věřte, že kritiku jinak bereme vážně a snažíme se o co nejrychlejší nápravu.

 18. Krámovi on 27.1.2015 at 18:37 Odpovědět

  I po Novém roce se dobře vaří-pestrý jídelníček,mám pocit,že ani doma bych tak nevařila.Maminky mohou být spokojené.pani kuchařky a pí.hospodářka jsou vždy usměvavé a rádi pomohou.Jídelna je vždy čistá.Spokojenost- od nás máte 5 hvězdiček. Na vše. M.a L. Krámovi – vděční strávníci.

 19. Krámovi on 9.12.2014 at 16:58 Odpovědět

  Jseme s jídelníčkem,uvařením i podáním jídel velmi spokojeni.Všem v kuchyni v zákl.škole Břečtanova-děkujeme.Od nás máte 5 hvězdiček. M. a L. Krámovi – vděční strávníci.

Zanechte komentář