ZAJIŠTĚNÍ STRAVOVÁNÍ PŘI DISTANČNÍM VZDĚLÁVÁNÍ V OBDOBÍ 14.10 AŽ 23.10.2020, ŠKOLNÍ OBĚDY BUDOU PŘIPRAVOVÁNY I BĚHEM DISTANČNÍ VÝUKY

Vážení rodiče,

v návaznosti na rozhodnutí vlády ČR o uzavření škol od 14. 10. 2020 bude naše organizace Školní jídelna Praha 10 zajišťovat výdej školních obědů v jiném režimu. Odběr obědů v rámci školního stravování (za dotovanou cenu) bude – s výjimkou středy 14. října – umožněn ve dnech, v nichž bude probíhat povinná distanční výuka, tedy od čtvrtka 15. do pátku 23. října. Protože jsou vzhledem k uzavření škol všichni strávníci ze stravování automaticky odhlášeni, je nutné se k odběru obědů prostřednictvím objednávkového systému znovu přihlásit.

Ve středu 14. října budou v jednotlivých provozovnách probíhat nezbytné změny provozních systémů, a proto příprava obvyklého počtu obědů není možná. Závodní stravování pro zaměstnance škol je však i na tento den zajištěno.

Během vyzvedávání obědů od 15. října je nutné dodržovat přísná hygienická opatření. Oběd bude strávníkům vydáván do menu boxů, výdej do vlastních přinesených nádob není možný. Umožněna žákům v tuto chvíli není ani konzumace oběda v jídelně. Školní jídelna zajistí, že pokrmy vydávané v menu boxech odpovídají předepsané kvalitě a splňují legislativní požadavky, neodpovídá však za způsob, jakým s nimi bude nakládáno po jejich odebrání. Pokrmy jsou určeny k přímé spotřebě, a aby byla zajištěna jejich zdravotní nezávadnost a vyloučena kontaminace, doporučujeme je proto neskladovat, ale co nejdříve zkonzumovat. Případnou reklamaci stravy je nutné uplatnit ihned, později na ni nelze brát zřetel.

Vzhledem k současné nepříznivé situaci nelze vyloučit, že v některých našich školních jídelnách bude muset být v následujících dnech omezen rozsah služeb, že budeme vydávat pouze jeden druh hlavního jídla, či jen studené obědové balíčky. I v takovém případě se ovšem budeme snažit zajistit pro naše strávníky oblíbené pokrmy a dostatek ovoce a zeleniny.

Pokud si přejete využít možnosti odebírat školní obědy, aktualizujte přihlášení obědů pro jednotlivé dny v našem objednávkovém systému na webu nebo přímo kontaktujte svou svou školní jídelnu, abyste získali potřebné informace o čase a místě výdeje pokrmů

Mgr. Jaroslav Vrtiška

ředitel organizace